Ako si vybrať Livingroom Wallpaper

- Aug 10, 2017-

Ako si vybrať Livingroom Wallpaper


Každá výzdoba interiéru je neúplná bez krásnych stien a ľudia trávia veľa času a peňazí na zdobenie stien farebnými farbami alebo príťažlivými stenovými papiermi. správne dekorácie na stenu sú veľmi dôležité, pretože môžu úplne zmeniť vzhľad a dojem z miestnosti. Tupá miestnosť môže byť okamžite veselá so živými farbami alebo nástennými papiermi. Obrovská miestnosť môže byť teplý a útulný vzhľad pomocou tmavých farebných tapiet s krásnymi vzormi. Podobne môžete maľovať svetlo bledú alebo zelenú farbu, aby sa miestnosť cítila vzdušnejšia a škeble. Existujú výhody a nevýhody použitia farieb alebo tapiet; existujú niektoré kľúčové faktory, ktoré je potrebné mať na pamäti pred začatím, ako sú náklady, využitie priestoru alebo univerzálnosť dostupného priestoru, jednoduchosť aplikácie a tému dekorácie interiéru.


Farebný svet stien vám dáva nesmiernu príležitosť na oživenie vašej predstavivosti a estetiky. Neexistujú žiadne pochybnosti o tom, ako inak môžete maľovať svoje steny, podobne nástenné papiere sú k dispozícii v rozsiahlej zbierke od jednoduchých kvetinových až po 3D vzory. Bez ohľadu na médium, ktoré chcete pokryť svojimi stenami, musí doplniť miestnosť.


Tu je niekoľko dôležitých bodov, ktoré musíte vziať do úvahy pred použitím farieb alebo tapiet:

rozpočet

Ľudia sa vždy pýtajú, čo je cenovo najvýhodnejšie riešenie na dekoráciu steny, farby alebo nástenného papiera. Veľa faktorov ovplyvňuje celkové náklady, napríklad aký typ nástenného papiera alebo farby budete používať a kto bude robiť prácu. Tam sú lacné farby k dispozícii v širokých farbách a ak budete maľovať sami, bude to veľmi nákladovo efektívne; nástenné papiere sú však dostupné v širokej škále od fólie, vinylu až po textílie.


Ak máte obmedzený rozpočet a chcete, aby vaše steny vyzerali báječne potom môžete použiť farbu, môžete farbu každej steny s inou farbou to bude dramaticky zmeniť vzhľad miestnosti.


Príprava na tapetu vs Maľovanie

Je veľmi dôležité zvážiť čas potrebný na inštaláciu nástenného papiera alebo maľby. Ak musíte začať z holých stien, potom je potrebné zvážiť čas strávený pri príprave stien pre maľbu alebo tapetu.


Odstránenie starého nástenného papiera je zdĺhavá práca, musíte sa obrátiť na hardvér, aby ste získali najlepšie nástroje a chemikálie, aby ste mohli pracovať rýchlo a bez problémov. Pri odstraňovaní stenového papiera buďte opatrní, pretože môže dôjsť k poškodeniu povrchu steny.


Ak sú vaše steny poškodené, je vhodné najprv aplikovať Spackle a nechať ich asi 20-24 hodín. Ďalšou dôležitou vecou je aplikovať základný náter pred maľovaním, ktorý použijete tmavý farebný náter.


trvanlivosť

K dispozícii sú obrovské výbery pre tapety a farby. Nástenné papiere sa dodávajú v papierovom, vinylovom alebo tkaninovom type, pričom farby sú dostupné v rôznych leskoch a leskoch. V konečnom dôsledku vám váš vkus a životný štýl pomôžu nájsť najlepší obal na stenu.


Tam sú oblasti alebo steny, ktoré sú menej dôležité a ktoré môžu byť pokryté lacným náterom so stredným leskom, kde steny, ktoré priamo prichádzajú do pozornosti, by mali byť natreté s vysokým leskom na pololesklé farby. Tam sú niektoré strane účinné farby, ako je možné čip a môže dostať škvrny, a tak maľovanie a lakovanie je potrebné čas od času.


Tapety sú odolné a úplne zmenia význam steny. To môže držať opotrebenie, ale vlhkosť náchylné oblasti, ako je kuchyňa a kúpeľňa môže spôsobiť škody, ako je odlupovanie alebo praskanie.


Tapety sú vhodnejšie pre vysoko používané priestory, ako je spálňa, obývacia izba, jedálenský kút alebo detská izba, zatiaľ čo farba je vhodnejšia a praktickejšia v kuchyni a kúpeľniach, pretože sú veľmi vlhké. Tapeta je jedinečná v tlači a textúre, zatiaľ čo farba prináša jemnosť.


K dispozícii sú umývateľné farby, ktoré znižujú lesk a lesk pri každom umývaní. V dlhodobom horizonte stráca svieži šarm. Tapeta môže vyzerať rovnako dlho ako farba, takže investovať trochu viac do toho dáva zmysel. Farby sú lacnejšie, takže ich môžete kedykoľvek zmeniť.


kombinácie

Môžete si priniesť charizma vo svojich stenách pomocou prispôsobiteľných maliarskych materiálov. Môžete použiť nástenné papierové farby. Dodáva sa v roliach aj v lepiacich štvorcoch. Po inštalácii tapety môžete buď maľovať, alebo nechať to tak. Môžete si vychutnať živosť farieb a všestrannosť tapety.


Farba je nielen lacná, ale aj ľahko aplikovateľná. Vyžaduje minimálnu starostlivosť a dá sa ľahko udržiavať, takže aj keď máte obmedzený rozpočet, môžete maľovať svoje steny farbami svojho sna. Nástenné papiere sú rozhodne trochu drahšie, ale stojí za to inštalovať na dlhodobý účel, pretože stále vyzerajú krásne rokov. Tapety nevyžadujú veľa pozornosti, ale musíte byť opatrní pri vlhkosti a možnom opotrebovaní.