Ako zápas tapety a tkaniny

- Oct 09, 2017-

Ako zápas tapety a tkaniny


Často je jednou z najväčších výziev nový domov dekoratér tváre dáva izba vytiahol-dohromady vzhľad. Jeden spôsob, ako dať miestnosti viac hotový vzhľad je použiť tapetu a zodpovedajúce tkaniny accessorize miestnosti s farbou a textúrou. Mnoho výrobcov vytvára tapety a tkaniny zbierky, ktoré uľahčujú mix a koordinovať vzory. Tým, že nasleduje niekoľko kľúčových krokov, môže nováčik dekoratér naučiť, ako kombinovať farby a vzory, čím sa zvyšuje možnosti zdobenia.


Vyberte tapetu pre kontaktné miesto. Pri výbere tapety, premýšľajte o farbách, ktoré by ste chceli priniesť do svojho priestoru a aký typ pocitu chcete mať. Nadčasové vzory ako toile môžu dať miestnosti viac formálny pocit, zatiaľ čo geometrické vzory sú najlepšie pre moderné izby. Okrem typu vzoru zvážte aj veľkosť vzoru. Väčšie vzory pridávajú vizuálny záujem, ale môžu spôsobiť, že miestnosť je menšia; Menšie vzory, na druhej strane, môže vytvoriť malú miestnosť, ktorá sa zdá byť väčšia, najmä ak je vzor vytvorený so svetlými alebo neutrálnymi farbami.


Nakupujte veľké vzorky svojich obľúbených troch alebo štyroch tapiet. Ak je to vôbec možné, chcete získať vzorku, ktorá je najmenej 12 palcov štvorcový. Vezmite tieto vzorkovnice domov a prilepte ich na stenu v miestnosti, kde si myslíte, že ich chcete nainštalovať. To vám dá predstavu o tom, ako budú tieto tapety vyzerať vo vašom dome s nábytkom a osvetlením. Zavesenie vašich veľkých vzoriek vám pomôže vyhnúť sa investovaniu času a peňazí do tapety, ktorá nefunguje vo vašom priestore.


Vyberte si tri farby zo vzorky tapety, aby sa do miestnosti. Všeobecne chcete, aby tieto farby zahŕňali jednu neutrálnu (čiernu, bielu, taupe, sivú, hnedú alebo akúkoľvek neutrálnu farbu v tapete) a jednu doplnkovú farbu. Ak vaša tapeta neobsahuje niekoľko farieb, môžete použiť farebné koliesko, ktoré vám pomôže vybrať doplnkovú farbu. Ak je napríklad vaša tapeta modrá, hľadali by ste farbu, ktorá je priamo oproti modrej farbe na farebnom kolese, aby ste našli jej doplnkovú farbu (žltá). Ďalšou možnosťou je vybrať tri farby, ktoré sú vedľa seba na farebnom kolese. Pomocou modrého príkladu tapety môžete použiť modrozelenú a zelenú alebo modrozelenú a fialovú.


Použite farby, ktoré ste vybrali na nakupovanie tkanín. Okrem farieb, chcete premýšľať o vzory pri nákupe látok. Najlepší spôsob, ako zmiešať vzory, je zvážiť rozsah a formu. Ak váš vzor tapety má veľký rozsah, potom chcete, aby vzor na vašej látke bol menší v mierke. Ak je váš vzor tapety je veľmi zaneprázdnený, potom budete chcieť jednoduchý vzor na vašej látky. Ak váš vzor tapety kombinuje niekoľko farieb, môžete kontrastovať tým, že vyberiete tón-na-tón vzor pre vaše tkaniny. Ešte raz, jednoduchý spôsob, ako určiť najlepšie vzory je požiadať o malé vzorky (najmenej 2 palce štvorcový) visieť na tapetu. Vaším cieľom je vybrať látku, ktorá sa objaví na pozadí tapety. Ak chcete dosiahnuť najlepší výsledok, možno budete chcieť obmedziť výber dvoch vzorovaných textílií.