AKO POUŽÍVAŤ PAPIER V DOMOVI

- Sep 04, 2017-

AKO POUŽÍVAŤ PAPIER V DOMOVI


Tapeta môže byť zložité dostať správne. To môže vyzerať príliš šialený, aby izba sa javí menšie, a vyzerá hrozne, ak stena omietky práce nie je úplne hladký. Napriek všetkým týmto faktorom sme stále zástancami krásne tapetovanej steny! Čítajte ďalej a objavte naše najlepšie tipy, ako používať tapetu vo vašej domácnosti s požadovanými výsledkami.


Vyberte si stenu


Niečo, čo mnohí ľudia mýlia, je umiestnenie vašej tapety. To môže byť lákavé vytvoriť odvážne vyhlásenie a tapetu celej miestnosti, ale to môže byť veľmi zložité dostať správne. Ak si vyberiete jemne tlačené alebo textúrované tapety a miestnosť je vystavená veľkému množstvu prirodzeného svetla, potom je pravdepodobnejšie, že bude fungovať. Avšak radšej sa sústreďujeme na tapetovanie len na jednu stenu alebo výklenok, aby sme sa vyhli ilúzii, že vaša izba je tmavšia a menšia ako v skutočnosti.


Starostlivo zvážte stenu, o ktorej uvažujete o tapetovaní. Koľko svetla má stena z okien? Ak uvažujete o využití skrytého rohu miestnosti, ktorá je vždy v tieni, uistite sa, že sa rozhodnete pre ľahší, viac minimalistický dizajn. Ak je vaša stena voľby dobre osvetlená, môže fungovať rušnejšia a tmavšia tapeta, a dokonca sa môže stať, že veľká miestnosť bude útulnejšia. Osvetlenie je tiež dôležitým faktorom, keď sa rozhodnete medzi lesklým alebo matným dizajnom. Premýšľajte o tom, ako sa svetlo odrazí od papiera.


Najmä milujeme myšlienku tapetovania výklenkov, komínových prsníkov, alebo stien za posteľ alebo pohovku.


Vytvorte perfektnú základňu


Nie je nič horšie ako hrudkovitá a hrbolatá tapeta, takže je nevyhnutné, aby boli vaše steny pripravené na papier. Uistite sa, že zvolené steny, ktoré chcete napáliť, sú hladké a čisté a že ste ich natreli pred tapetovaním. Akékoľvek triesky, praskliny alebo diery budú potrebovať naplnenie a brúsenie predtým, než sa vaše steny naplnia základným náterom. Ak je to možné, rozhodnite sa pre čerstvo omietnuté steny, ktoré vyžadujú minimálnu starostlivosť, a snažte sa vyhnúť drevené obložené alebo skôr tapetované steny, ktoré budú musieť byť vyzliekol.


Premýšľajte o zvyšku svojej izby


Tapeta je dlhodobý záväzok, pretože je oveľa ťažšie nahradiť a zmeniť ako jednoduchý lízanie farby. Uistite sa, že máte zvyšok svojej izby naplánované predtým, než pôjdete dopredu. Zvážte svoju farebnú schému a buďte 100% istí, že váš výber tapiet funguje v rámci nej. Ak si nie ste istý, požiadajte o zaslanie vzorky, aby ste videli, ako to zapadá do zvyšku vášho interiéru.


Výber múdro


Ste typ človeka, ktorý rýchlo mení názor? Ak áno, rozhodnite sa pre jemnejší dizajn, ktorý je menej pravdepodobný, že sa nudíte. Máme radi klasické prírodné textúry, ako sú mramorové alebo tehlové výtlačky pre vyhlásenie, ktoré zostane štýlové. Ak dávate prednosť niečomu odvážnejšiemu a jasnejšiemu a chcete vytvoriť viac vyhlásenia, hľadajte niečo s faktorom wow.