Tapeta Design pre vašu voľbu

- Jul 27, 2017-

tapety design pre váš výberV roku 1675 Francúz a rytec Jean-Michel Papillon urobili prvé opakujúce sa návrhy, ktoré sa zhodovali na oboch stranách. Nie je to len opakované, ale aj priebežné od jedného hárku k druhému. Papillon je známy ako vynálezca tapiet, ako je známe dnes.


Koncom 17. storočia a začiatkom 18. storočia boli tiež veľmi vplyvné pre tapetový priemysel. 1778 dekrétu Ľudovíta XVI. Si vyžiadal rolovanie tapiet s dĺžkou približne 34 palcov. V roku 1785 vynašiel Christophe-Philippe Oberkampf z Francúzska prvý stroj na tlač tapiet. Nemecko prispelo v roku 1798, keď Alois Senefelder vynašiel litografiu.


V priebehu rokov, tapety priemysel pokročilé a na začiatku 1800s full-nástenné nástenné maľby alebo scény boli zavedené. V roku 1839, Charles Harold Potter z Anglicka predstavil stroj, ktorý tlačil v štyroch farbách s dizajnom rez na valcoch miesto blokov. Tento stroj bol schopný vyrábať 400 roliek denne. Osemfarebná tlač bola zavedená v roku 1850 a 20-farebná tlač bola zavedená v roku 1874.


Tapetový priemysel pokročil ďalej a zaplavil trh lacnejším papierom a zlou kvalitou spracovania. Počas neskorých 1800s až čoskoro 1900s tapety na trhu klesol a laku priemyslu stal sa populárny, kreslenie ľudí od tapiet. Kým tento pokles tapety sa deje, viac varovania a progresívny výrobca tapiet si uvedomil, že musel zlepšiť svoj dizajn a kvalitu. To viedlo k vynájdeniu pasty na tapety od Ferdinanda Sichela v roku 1888.


20. storočie prinieslo revolúciu v tapetovom priemysle. Stroje na lepenie tapiet pomáhali urýchľovať proces. V roku 1920, vynález mechanického sieťotlačového stroja umožňoval výrobu viacerých druhov tapiet. To pomohlo vydláždiť cestu pre tapety, aby sa rozkvetla vo viktoriánskej ére. Umelci používali tapetu ako paletu pre svoje farebné a okázalé vzory. V láske viktoriánskej éry pre tapety viedol tapety posadnutosť v roku 1920. V dvadsiatych rokoch minulého storočia sa predali stovky miliónov kotúčov na tapety a toto obdobie dostalo moniker staroveký vek tapety.


Aj s rôznymi farbami a vzormi, tapeta nebola trvanlivá. Ľahko sa poškodila vodou, roztrhaná alebo poškriabaná. Pre transformáciu tapety z jemnej na trvanlivú, plastové živice boli zavedené do priemyslu po druhej svetovej vojne. Toto pridanie bolo začiatkom vývoja od tapiet po obloženie stien. Plastové živice dávali odolnosť voči škvrnám na tapetách, vďaka čomu boli odolnejšie a silnejšie. Aj s týmito novými vlastnosťami, tapeta nebola populárna s novým Modern Era.


Teraz sa zdá, že tapeta sa snaží urobiť comeback. Pre tých, ktorí si pripomínajú farebnú minulosť Číňanov, ručne maľované nástenné maľby starých anglických kostolov a hradov a mohutné farby viktoriánskej éry; nové technologické pokroky na stenách sa objavujú na rezidenčných a komerčných trhoch.


Dnes sú obklady stien osviežujúcou zmenou maľovaných stien. Nielen, že môžu byť použité stenové krytiny na pridanie viacrozmernej farby na steny, môže byť tiež použitý na pridanie rôznych textúr na steny a aby fádne steny vyzerali nové a živé. Na rozdiel od farby, nástenné krytiny vám možnosť mať reprodukciu umenia vo vašej domácnosti s zlomkom nákladov. Ak ste ešte nevyskúšali všestrannosť obloženia stien, možno je čas pozrieť sa do minulosti, aby ste svojmu domovu poskytli viac farebného a textúrovaného výhľadu.